Kodulehe suunaja

President

EEKBK Liidu president on põhikirja järgi liidu vaimulik juht ja juhatuse esimees.

Eesti EKB Koguduste Liidu president Erki Tamm23. aprillil valis EKB Koguduste Liidu aastakonverents liidu presidendiks Erki Tamme, kes on viimased 8 aastat töötanud EKB Koguduste Liidu peasekretärina.

Oma vaimulikku teenimist alustas Erki Tamm peale Kõrgema Usuteadusliku Seminari esimese lennu lõpetamist 1993. a. Kärdla Baptistikoguduses.  Alates 90ndate aastate algusest on Erki Tamm töötanud ka õpetajana üldhariduskoolides ning olnud Palade Põhikooli direktor. Samasse aega jääb ka töö Kärdla abilinnapeana.

Peale kaheaastast teenimist Tallinna Allika Baptistikoguduses on viimased 10 aastat Erki Tamm olnud Kalju Baptistikoguduse pastor Kalamajas. Ta osales Eesti Toidupanga ja Kopli supiköögi rajamisel majanduskriisi aastatel ning oli Kalamaja päevade üks algatajatest.

Oma kõnes EKB koguduste liidu aastakonverentsil osalejatele rõhutas Erki Tamm, et usuleiges Eesti ühiskonnas tuleb kristlastel saada taas Jeesuse jüngriteks, kes usus ja armastuses järgivad oma Issandat. „Mina olen tee ja tõde ja elu. Ükski ei saa minna Isa juurde muidu kui Jeesuse kaudu,“ tsiteeris Erki Tamm evangeeliumi sõnu. „Tulevikuhirmule, mida igaõhtused uudised rohkesti külvavad, saab vastu seista kas äärmusliku küünilisusega või täieliku usaldusega Jeesuse vastu, kes valitseb igavesti,“ ütles Erki Tamm.

Erki Tamm on pärit baptistliku usutunnistusega perekonnast, kelle vanavanaisa oli 20. sajandi alguses Kohila koguduse esimene pastor ning mõlemad vanaisad ja isa teenisid kogudusi karjastena. Erki Tamm on olnud 23 aastat abielus ning nende peres on neli tütart.

Päeva kirjakoht:
Nädala moto:

Läänemaa Kutse Kool 2017/2018

KUS vastuvõtt 2017