Kodulehe suunaja

Naistetöös toimunud sündmuste salvestused

 Siin lehel asuvad naistele suunatud või EEKBL naistööga soetud üritustel peetud ettekannete ja läbi viidud seminaride ja arutelude heli- ja videosalvestused.

 

Naiste kevadpäev 2014 "Naine, mida sa otsid?"

"Naine, mida sa otsid?" (Meego Remmel)                      Kuula otse veebis siit:

 Loengu fail arvutisse salvestamiseks (56.53 MB)

 

Täida oma aidad! (Helina- Diana Helmdorf)                           Kuula otse veebis siit:

 Loengu fail arvutisse salvestamiseks (48.6 MB)

 

Birgit Delaidatti videosõnum 

 Videofail allalaadimiseks (511.99 MB)

 

 Jumala vägi sinu elus, naine! (Annely Veevo)                         Kuula otse veebis siit:

 Seminari fail arvutisse laadimiseks (63.1 MB)

 

Miks ma siin olen? (Katri Tammsaar)                                          Kuula otse veebist siit

Seminari fail arvutisse laadimiseks (56.76 MB)

 

Külvi Maisovi videosõnum

Videofail arvutisse laadimiseks (131.73 MB)

 

Euroopa Baptistiliidu Naiste Ühingu president Aniko Ujvari videotervitus

 

 

 movie_on_4-5-14_at_2.45_pm.mov

 

 

 Konverents "Terved suhted" 2013

Vanemate ja laste vahelistest suhtest (Kairi ja Helver Tõkke)

 Siit saad arvutisse salvestada (35.29 MB) 

 

Abikaasade vahelised suhted (Meego Remmel, Karita Kibuspuu)

 

 

 

Seksuaalsus (Meego Remmel, Kaia Kuppart, Talvi Helde)

 

  

Suhe Jumalaga (Meego Remmel)

Lae audiofail arvutisse (28.93 MB)

 

Küsimused ja vastused (36.57 MB)

 

 

 

Naiste Kevadpäev 2013 "Rõõmuallikad"

"Lapsed! Lapsed? Lapsed." (Kairi Tõkke) - mp3

Suuremahulised mp3 failid, arvutisse salvestamiseks:

Sind loodi armastuse jaoks (Helina-Diana Helmdorf) - (43,3 MB)

Rõõmuallikad (Gunnar Gotiesen) - (36,95 MB)

Rõõm Issandas on minu tugevus (Annely Veevo) - (33,6 MB)

 

 

Naiste Kevadpäev 2014 - seminaride tutvustused

Kell 14:00 - 14:55 toimuvate valikseminaride tutvustused

Uus, muudetud identiteet (Talvi Helde)

Me ei mõtle oma identiteedi üle sageli. Me lihtsalt teame, kes me oleme. Keerulisematel aegadel aga võime kaotada enesekindluse ja siis peame uuesti endalt küsima: Kes ma olen? Kust ma tulen ja kuhu lähen? Kelle hulka ma kuulun? Millised väärtused on mulle olulised? Kuidas suudan probleeme ületada? 

Talvi-Helde

Kui meil puuduvad neile küsimustele vastused, siis on raske leida harmoonilist ja tasakaalustatud suhet nii iseenda, ümbritseva kui ka Jumalaga. Kohtudes Kristusega saame aga uue identiteedi, mille alusel võime leida endas rahu ja kindlustunde, mis aitavad meil teistega paremini suhestuda ning liikuda oma elus püstitatud eesmärkide poole.

Talvi Helde on EEKB Koguduste Liidu naistöö juht.


 

Miks ma siin olen? (Katri Tammsaar)

Me sündisime kellegi teise tahtel. Nüüd me oleme olemas ja küsime, mida oma eluga peale hakata? Mida Jumal minult ootab? Kas mul on mingi ülesanne täita? Mis on elu mõte? 

Katri

Kuhu minna või mida teha? Vahel ei julgegi endalt nii tähtsaid küsimusi küsida, sest kardame vastust otsides eksida. Teeme lihtsalt seda, mida teisedki meie ümber teevad. Võibolla aga ei ole meil aegagi neid küsimusi küsida, vaid me tormame ühest päevast teise, et endal ja oma perel hinge sees hoida. Just sellepärast võtamegi need küsimused ühiselt ette ja otsime vastuseid Piibli sõnumi valgel. Tulge julgelt kaasa mõtlema.

 

Katri Tammsaare soov on aidata kristlikel naistel oma igapäevase eluga tuua Jumalale au mistahes olukordades, nii et see tekitaks uudishimu ja tahtmist Jumalaga tuttavaks saada neis, kes Teda veel ei tunne.

Katri on Tallinna Kalju baptistikoguduse liige. Parimaks loetud raamat 2013. aastal oli Roy Heissoni “Me tahame näha Jeesust”.

 

 Jumala vägi sinu elus, naine! (Annely Veevo)

Annely

Kes meist ei tahaks tegutseda Jumala väes? Miks me vajame Püha Vaimu? Kuidas  eristada juhtimist oma jõul tegutsemisest? Kui tahame olla edukad, peame kuulama Jumala häält, et tunda ära õige tee, ning kogema Püha Vaimu väge, mis annab meile julguse teha õigeid valikuid. Vajame Püha Vaimu nagu õhku


Annely Veevo on Palade Priikoguduse diakoniss, Hiiumaa naistöö juht ja "Rahu Jumalaga" evangeelsete raadiosaadete autor.

 

 

 

 

Kevadpäevale registreerimine

Naistöö juhatuse liikmed

Talvi-HeldeMitte et ma selle oleksin saanud või oleksin juba täiuslik, aga ma püüan kätte saada seda, mille pärast Kristus Jeesus on minu kätte saanud.” (Fil 3:12)

Naistöö juhina tahan olla sõnumiviija naistele, et nad võiksid saada osa sellest, milleks Kristus neid on kätte saanud! Jumal armastab igat naist ja Tema soovib, et Ta tütred oleksid rõõmsad ja õnnelikud. Sooviks on õhutada naisi märkama neid, kes on kurvad või väsinud ning neid oskuslikult toetada ja jälgida, et keegi koguduses kui perekonnas ei jääks üksinda!

Meditsiinitöötajana tahan pöörata naiste tähelepanu ka tervislikele eluviisidele, selleks et kõik, mis meil on …vaim ja hing ja ihu olgu tervikuna hoitud laitmatuna meie Issanda Jeesuse Kristuse tulemiseks! (2Ts 5:23)

Kontaktid: Tel: 5564 7722, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud." style="color: #3082bf;">See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Talvi Helde, EEKBKL naistöö juht

 


Pilvi2"Mina olen viinapuu, teie olete oksad. Kes jääb minusse ja mina temasse, see kannab palju vilja, sest minust lahus ei suuda te midagi teha." (Jh 15:5) 


Meie jõud tuleb sellest, kui me veedame aega koos Jumalaga. Meie jõud tuleb meie palvekambrist, kus oleme ühenduses Jumalaga, nagu oksad peavad olema ühenduses viinapuuga. Kui tahame oma elus vilja kanda, siis on selleks ainuke võimalus- mine palvekambrisse ja otsi Jumalat. Olen oma elus kogenud, et kui ma seda aega ei võta, siis ma kukun läbi. Ka pisiasjades, sellistes asjades, millega peaksin tavaliselt hakkama saama. Ma sõltun kõigis valdkondades oma elus Jumalast.

Nii sageli tahame naistena toetuda oma abikaasale või kellelegi teisele inimesele, kes on meie kõrval. Aga on üks ainuke, kes on alati kindel ja see on Jumal. Tema ainuke kindel kalju.
 
Pilvi Preisfreund
juhatuse liige
 
 

Naistöö juhatus on uue aasta väljakutseteks valmis

5. jaanuaril 2013 alustas tegusalt uut aastat liidu naistöö juhatus, kohtudes Tallinnas Koskla tänaval, Allika koguduse ruumides. Iga juhatuse liige pidi lisaks suupistetele võtma kaasa ka vaimuliku sõnumi, mis just tema jaoks põletav oli. Olgugi et kõigil oli erinev sõnum, moodustasid need kokku julgustava üldsõnumi naistöö jaoks 2013. aastaks. Kokkuvõtvalt on naistöötegijate ülesandeks olla julgustajaks ja innustajaks teistele naistele, et iga naine teaks oma andi ja kutsumist Kristuse ihu ülesehitamisel (Ef 4:12-16).

juhatus2013 

Pärast Jumala kiitmist ja ülistamist jagas naistöö juhatuse esinaine Talvi Helde naistele vaimulikku sõnumit. Ta tõi hästi välja prioriteedid, mis iga kristlase elus peaksid olema. Jumalat ei saa seada tähtsuse järjekorda võrreldes muu elu juurde kuuluvaga, vaid Tema peaks olema igas valdkonnas meie elus esikohal ja üle kõige. Seetõttu on prioriteetide järjestus järgmine:

  • esikohal on perekond: abikaasa ja lapsed. Kui kristlik juht ei suuda oma perekonda hästi juhtida, ei oska ta juhtida ka kogudust ega muud vaimulikku töölõiku. Perekond on hea indikaator. Kui seal on kõik korras, siis edeneb ka töölõigu juhtimine.
  • Teisel kohal on töökoht, sest see on meie põhiline misjonipõld, meie vaimulik töö. Kristlastena peame tegema oma tööd nii hästi, et tööandja on meiega rahul ja võib meie üle uhkust tunda. Oma töökohal olles oleme paljude inimeste silmade all, kes meid pidevalt jälgivad. Nad vaatavad, kuidas me käitume, milline on meie suhtumine töösse ja teistesse inimestesse. Meie elu on meie tunnistus. Ja kui on võimalik, siis kasutame ka sõnu.
  • Kolmandal kohal on töötegemine koguduses. Kui kõik eelnev on meil korras, siis läheb korda ka see töö.

Peale vaimulikku osa asuti naistööküsimuste juurde. “Kuna naistöö jaoks eelarvet ei ole, siis me läheme sinna, kust kostub hüüdu,” ütles Talvi Helde, “ja teeme nii palju kui suudame.”

Koguduses teevad paljud tööd ära naised, kes tihtipeale jäävad märkamatuks ning vajavad teadmisi, toetust ja tähelepanu. Naistöötegijateni loodab juhtkond jõuda erinevate ürituste kaudu.

Erikäsitlust vajab peretöö. Naistel on teemasid, millega nad ei lähe meespastori jutule. Juhatus tahab korraldada temaatilisi üritusi ja teemaringe, et innustada naisi tundlikel teemadel rääkima. Lisaks on mitmeid inimrühmi, kes samuti vajavad toetust: nagu üksikemad, vallalised, lesed, koduvägivalla all olnud, majanduslikes raskustes olevad naised, ka noored ja lapsed, erivajadustega ja kriisis inimesed. Siin haakub naistöö teiste tööharudega, sh sotsiaaltööga.

Juhatusele tuli 2012. aastal ettepanek esitada Euroopa Baptistide Naisliidu (European Baptist Women's Union) juhatusse eestipoolne kandidaat. EBWU juhatuse valimised toimuvad maikuus. 

Juhatus otsustas esmakordselt ettepanekule vastata ja esitas kandidaadiks Annely Veevo, vaatamata naistöö rahalistele raskustele. “Minu kogemus on, et tihtipeale algab protsess otsusest. Kui asi on Jumalast, avanevad peale otsuse tegemist ka rahalised võimalused,” ütles Annely Veevo. Janice Viinalass lisas, et meie kandidaat peaks olema EBWUs hea Eesti esindaja, kes aitab läbi viia EBWU palvepäevi ja üritusi ning on infovahendajaks Euroopa ja Eesti vahel.

Koosolekul arutati veel, kuidas korraldada naistöö juhatusele saabuvat väliskorrespondentsi. Janice Viinalass on tegelenud ingliskeelsete ning Haldi Leinus soome- ja venekeelsete kontaktidega. Annely Veevo hakkab tegelema EBWU kirjadega.

Sellel aastal korraldab liidu naistöö juhatus Eestis kaks suuremat üritust: 13. aprillil toimub Haapsalus Kevadpäev naistele ja 2. novembril Kohilas Sügispäev, kuhu on oodatud ka mehed. 

 

Annely Veevo, juhatuse liige

Päeva kirjakoht:
Nädala moto:

Läänemaa Kutse Kool 2017/2018

KUS vastuvõtt 2017